Twitter Beğenileri Gizleme

Twitter Beğenileri Gizleme

 

Twitter beğendiklerim birçok kişi tarafından görülmesini istenmemektedir. Eğer gerekli ayarlar yapılmazsa, diğer kullanıcılar kişilerin beğendiklerini görebilmektedir. Dolayısıyla daha gizli, kendine özel bir kullanım isteyenler tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

Twitter diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi kullanıcı etkileşimlerine olanak tanımaktadır. Bu sebeple beğeniler de yapılmaktadır. İnsanlar beğendikleri tweetlere, fotoğraflara ve videolara bunları bırakmaktadır.

Ancak farklı nedenlerden ötürü bunların nasıl gizleneceği de sıklıkla sorulmaktadır. Aksi durumda sizi takip eden bir kişi hangi paylaşımlarınızı beğendinizi zorluk çekmeden görmektedir. Her ne kadar endişe verici bir durum gibi görünse de platform her kullanıcıya bazı işlemler ardından kapatmasına izin vermektedir.

Twitter’da Beğenilen Gönderileri Gizleme

Twitter beğenilerin ana sayfada çıkması birçok kişi tarafından istenmemektedir. Bunun için ne yapılması gerektiğine dair sorular da bunu takip etmektedir. Eğer aşağıdaki aşamaları takip ederseniz, kısa sürede aradığınız sonuca kavuşabilirsiniz;

  1. Twitter’a mobilden giriş yapın.
  2. Hesabınız kapalıysa oturum açın.
  3. Ayarlar ekranına geldikten sonra gizlilik ve güvenlik bölümünü açın.
  4. Tweet gizliliği kısmına erişin.
  5. Tweetlerimi gizliye al üzerine tıklayın.

Bunları sırasıyla takip ettikten sonra hemen çözüm almanız mümkündür. Değişikliklerin kaydedilerek onay için şifrenin girilmesi yeterlidir. Böylece beğenileriniz de gizliye alınacaktır. Eğer tekrar herkesin görmesi için açmak istiyorsanız, işlemleri tersinden uygulamanız yeterlidir.

Twitter’da Beğeniler Silinir Mi?

Twitter’da beğeni gizleme kadar bunları silmek de önem taşımaktadır. Özellikle platformu uzun yıllardır kullananlar, eski bazı beğenilerinin görülmemesini doğal olarak isteyebilir. Eğer gizleme işlemlerinin yapılması istenmiyorsa çözüm için endişe duyulabilmektedir.

Her ne kadar çözümü yok gibi dursa da sadece beğenilerinizi bularak tek tek kaldırmanız gerekir. Bunu için beğeni üzerine bir kez dokunmanız yeterlidir. Ardından çözüm hemen sağlanır. Buna karşılık çok beğeniniz varsa uzun sürebilecek bir işlemdir.

Twitter beğenileri silme için bu noktada bazı programların araştırması da yapılmaktadır. Günümüzde üçüncü taraf uygulamaları, sosyal medya kullanıcılarına farklı konularda hizmet sunmaktadır. Bunlardan biri de Twitter için toplu beğeni silme seçenekleridir.

Bunlar internette mevcut olsa da dikkatli olunması gerekir. Zira söz konusu uygulamalar ya da siteler, kullanıcılardan hesabına giriş yapmasını ister. Böylece söz konusu kullanıcının beğenileri görülerek silme işlemi yapılır. Dolayısıyla güvenlik için dikkatli olmanız önerilmektedir.

Twitter Beğenilerin Görülmemesi

Twitter sürekli güncellenen bir yapıya sahiptir. Bu bakımdan sunulan özellikler de sürekli artmaktadır. Buna rağmen küçük de olsa kullanıcıların gözünde büyük olan sorunlar yer almaktadır. Twitter beğenilerimi göremiyorum bunlardan bir tanesini oluşturmaktadır.

Bu durum için farklı sebepler vardır. Çözümleri oldukça kolay olup şunlar yapılabilir;

  1. Uygulamayı silip tekrar yüklemek
  2. Cihazı, Google Play Store’u ve uygulamayı güncellemek
  3. İnternetin çekip çekmediğini kontrol etmek
  4. Telefonun çektiğinden emin olma

Bu gibi işlemler çözüm bulmanıza yardımcı olabilir.

Instagram, YouTube ve Twitter gibi platformlarda hesabınızın gerek takipçi ihtiyacı gerekse etkileşim ihtiyacı gibi konularda gereken hizmetleri en uygun fiyatlarla vererek sizleri memnun etmeye çalışıyoruz.